Заемете удобно положение, отпуснете се, спрете „полета“ на мисълта. Представете си, че сте били подложени на клинични изследвания и лекарите са установили абсолютно точно, че са ви останали да живеете само 6 месеца. Няма да имате болки, през цялото това време ще се чувствате добре, но след това животът все пак ще ви напусне.
И така, смъртта е неизбежна. Какво трябва и може да напрате за оставащото ви време? Опитайте се да определите какво задължително трябва да успеете да направите за отреденото ви време. Запишете го. Още веднъж минете мислено през живота си, спомнете си най-запомнящите се хубави и лоши събития от настоящето и миналото си. Какво още важно и нужно сте забравили да направите? Запишете и това. Опитайте се да подредите дейностите според степента на важност.
След това задължително мислено проиграйте следната ситуация – неочаквано получавате съобщение, че лекарите са допуснали грешка. Те са разменили резултатите от вашите анализи с резултатите от анализите на друг човек. Вие сте абсолютно здрави и ще живеете още не по-малко от сто години. Завършвате изпълнението на упражнението с усещане за здраве, успех и с добро настроение.
Това е много силно упражнение, което предполага измъкването на най-стаените мисли и желания от подсъзнанието ви. Те задължително съществуват там, но вие не ги пускате на повърхността поради някакви опасения или ограничаващи ви вътрешни нагласи. След като го изпълните, трябва задължително да проиграете „щастливия край“. Иначе, в съответствие с първия принцип на Методиката за създаване на събития, можете да привлечете към себе си някакво негативно събитие, което ви е абсолютно излишно, защото и без него си имате достатъчно грижи.
В резултат от изпълнението на упражнението ще можете да установите едно-две най-значими и важни за вас събития, които ще започнете да създавате най-напред.
Ал. Свияш – кн. „Как да живеем разумно“