Спомените за любовта никога не отминават. Съхраняват се и въздействат дълго, след като източникът на стимулация угасне.
Всеки, който е бил развълнуван от истинска любов, знае, че тя завинаги оставя следи в човешкото сърце.
Въздействието на любовта е трайно, защото по своята същност, тя е духовна. Човек, когото любовта не е в състояние да стимулира за велики дела, няма надежда – той е мъртъв, макар, че е жив. Върнете се към миналото и се потопете в спомените на някогашна любов. С това ще неутрализирате днешните грижи. Ще избягате от неприятната действителност и – кой знае – по време на това временно бягство в света на фантазиите ще ви хрумне мисъл или план, които могат да променят цялото ви духовно или финансово положение.
Ако сте обичали нещастно, не се отчайвайте.
Човек, който наистина е обичал, никога не може напълно да загуби.
Любовта е необятна и капризна. Идва, когато си реши и си отива без предупреждение. Приемете я, радвай те й се, докато е при вас.
Не вярвайте, че любовта идва само веднъж. Тя може да дойде и да си отиде много пъти. Не съществуват две любовни преживявания, които да затрогват човек по един и същ начин. Случва се едно любовно преживяване да остави в сърцето по-дълбока следа, от колкото всички останали, но всички любовни преживявания са благотворни, освен когато краят на любовта е съпроводен с омраза и цинизъм. В любовта не би трябвало да има разочарования и не би имало, ако хората разбираха разликата между чувството за обич и половия инстинкт. Главната разлика се състои в това, че любовта е духовна, докато сексът е биологичен. Нито едно преживяване, което засяга човешкото сърце с духовна сила, не може да бъде вредно, с изключение на ревността.
Любовта безспорно е най-големият човешки опит.
ДОВЕЖДА ЧОВЕК ДО СРЕЩА С БЕЗКРАЙНАТА ИНТЕЛИГЕНТНОСТ.
Обединена с романтиката и секса, тя може да издигне човека високо на крилата на творческото усилие.
Любовта, сексът и романтиката са страните на вечния триъгълник на гениалността, от който се ражда успехът.
Любовта е чувство с много странни нюанси и цветове. Но най-интензивната и най-пламенната е любовта, свързана със секса. Когато към любовта и секса се прибави и романтиката, то пречките между безкрайната човешка мисъл и безкрайната интелигентност биват отстранени.
ПОСЛЕ СЕ РАЖДА ГЕНИЯТ!
Из книгата „Мисленето – ключ към богатството“ (Наполеон Хил)