Как да разработим енергията си

Какво се случва, ко­гато, вместо да освобождаваме цялата си енергия навън (за да се възпро­извеждаме, да храносмиламе, да бягаме от опасност и т.н.), започнем сис­тематично да разработваме част от нея, като я изкачваме от един цен­тър към друг и с това изкачване увеличаваме честотата й? Ето как би изглеждало изкачването: в началото започваме да канализи­раме...